Tester twardości wody

Twarda woda potrafi dosyć mocno uprzykrzyć życie. Co prawda, na terenie całej Polski mamy z nią do czynienia nawet w największych miastach (ze względu na stare systemy dostarczania wody i rurociągi), jednak w wielu miejscach wskaźnik twardości wykracza wysoko ponad akceptowalną normę. Jeżeli podejrzewamy, że nasza woda jest bardzo twarda i chcemy się upewnić, to warto sięgnąć po produkt, jakim jest tester twardości wody.
KUP TERAZ

Kropelkowy tester twardości wody

Jednym z najłatwiej dostępnych i najprostszych do wykonania testów twardości wody jest tzw. test kropelkowy. Tester przeznaczony do wykonania tego typu pomiaru jest łatwy w obsłudze i daje bardzo precyzyjne wyniki. Jeżeli więc zamierzasz zamontować w swoim domu filtr do wody, lub z innego powodu pragniesz się dowiedzieć, czy woda w Twoim miejscu zamieszkania jest twarda, to kropelkowy tester twardości wody jest produktem zdecydowanie dla Ciebie.

Mierniki (testery) wody w atrakcyjnych cenach!

Sprawdź 

Test na twardość wody

Test na twardość wody z wykorzystaniem kropelkowego testera jest szybki i prosty. Co więcej - można go bez większego problemu przeprowadzić samodzielnie, a wynik wysłać do odpowiedniej instytucji. Według instrukcji pobieramy strzykawką 5 ml wody ze źródła, które chcemy sprawdzić, i wlewamy ja do pojemnika. Następnie dodajemy do niej kroplę specjalnego odczynnika i potrząsamy nim. W zależności od tego, jaki kolor będzie miała woda po potrząśnięciu, musimy dodawać kolejno po jednej kropli i ponownie mieszać aż do uzyskania koloru zielonego. Na podstawie ilości dodanego do wody odczynnika możemy z łatwością określić, jak twarda jest nasza woda.

Tester twardości wody - gdzie kupić?

Odpowiednim miejscem, w którym można bezpiecznie nabyć wysokiej jakości kropelkowy tester twardości wody, jest sklep Global Water.

Tester twardości wody - cena

Cena zestawu do testowania twardości wody nie jest wygórowana, a ponadto sam tester jest dosyć wydajny - ilość odczynnika wystarcza na około 50 testów.

Tester twardości wody - opinie

Potrzebowałem sprawdzić poziom twardości wody na działce, jednak chciałem to zrobić sam, ponieważ nie mam czasu ani ochoty na umawianie się ze specjalistami ze stacji sanitarno epidemiologicznej. Tak jak myślałem - woda była u mnie za twarda, dlatego tak szybko na niektórych urządzeniach pojawiał się kamień. Zastosowałem wysokiej jakości filtr i teraz wszystko jest w porządku.
Andrzej
Postawiłam na kropelkowy tester wody, ponieważ potrzebowałam szybkiego i prostego sposobu na ocenę jej twardości w moim domu. Dopiero kończymy budowę i planujemy pobierać wodę ze studni, więc taki test był absolutnie konieczny. Dzięki niemu dowiedziałam się, jakiego rodzaju filtr do wody muszę nabyć i zainstalować.
Karolina
Wcześniej nie zwracałem uwagi na twardość wody w moim mieszkaniu. Dopiero niedawno zacząłem interesować się tym tematem i postanowiłem sprawdzić za pomocą testu kropelkowego jak bardzo twarda jest woda, z której korzystam. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że już dawno powinienem stosować wysokiej jakości filtr do wody, co też szybko uczyniłem widząc wynik testu.
Dominik